روستای مصر در اصفهان

روستای مصر

روستای مصر اصفهان

روستای مصر در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان جندق و در ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد . آب و هوای این روستا گرم و خشک می باشد و دلیل گرم و خشک بودن آن قرار گرفتن این روستا در جنوب کویر بزرگ می باشد. مردم روستای مصر که طبق آخرین سرشماری از ۱۲۰ نفر تجاوز نمی کنند به کار کشاورزی و دامداری مشغولند و از این طریق گذران زندگی می کنند. از مهمترین محصولات این روستا می توان به زعفران و گندم اشاره کرد. روستای مصر دارای برق است و برق آن از طریق ژنراتور دیزلی تأمین می شود و همچنین دارای مخابرات نیز می باشد.

در ۶ کیلومتری شرق روستای مصر نیزار مصر قرار گرفته است که در اطراف آب چشمه بوجود آمده است. نی های بلند این نیزار گاه به لاندی ۴ متر می رسد و آب این نیزار نیز آبشخور حیوانات این منطقه می باشد.

در شمال روستای مصر روستایی به نام فرحزاد قرار دارد که توسط شن های روان محصور گشته است و دارای نخلستان های زیبا می باشد. از ديدنيهاي اطراف اين روستا ميتوان به چال سلكنون، نيزار مصر، درياچه نمك سلكنون، تخت عباسي، تخت عروس و رملهاي ماسه اي اطراف روستا اشاره كرد. منطقه امیر آباد در فاصله ۲ کیلومتری روستا دارای تپه های شنی و پوشش گیاهای غنی از درختچه های گز و تاق و نخلهای زیبا می باشد که مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است .

روستای مصر یکی از روستاهای توریستی کشور می باشد که هر ساله تعداد زیادی از علاقه مندان به گردشگری مخصوصاً کویر گردی را به این منطقه می کشاند.

راه های ورود به روستای مصر:

مسیر اول مسیر جاده خاکی جندق به روستای مصر به طول ۴۵ کیلومتر می باشد

مسیر دوم مسیر جاده خاکی – آسفالته در ۱۵ کیلومتری غرب شهرستان خور به طول ۳۵ کیلومتر تا روستای مصر است .

کویر مصر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *